Sıkça Sorulan Sorular

 • Yemekkartikarsilastir.com Nedir?
  Yemekkartikarsilastir.com, Yemek kartı arayışında olan ve çalışanlarına bu hizmeti en avantajlı şekilde almak isteyen firmalar için kurulmuş bir karşılaştırma ve bilgi toplama platformudur.
 • Yemek Kartı Karşılaştırma Sitesi Başvulardan Ücret Alır mı?
  Kesinlikle hayır. Yemekkartikarsilastir.com sizden hiçbir ücret talep etmez. Gelen talepleri değerlendirerek karşılaştırır ve ücretsiz olarak sizlere avantajlı teklifler sunar.
 • Sadece Kurumsal Firma mı olmak gerekir, bireysel olarak başvurabilir miyim?
  Yemekkartikarsilastir.com, bireysel başvurulara uygun bir platform değildir. Şahıs firmaları da dahil tüm kurumsal firma başvurularına açık bir sistemdir
 • Çalışanlar İçin En İyi Yemek Kartında Hangi Özellikler Olmalıdır?
  Bu konuda en önemli kriter, her şeyden önce çalışanın erişebileceği lokasyonlarda yeteri kadar üye iş yeri olmasıdır. Bir diğer önemli konuysa çalışanların yemek kartlarını marketlerde, restoran, cafe, büfe vb. noktalarda rahatlıkla kullanabilmesidir. Yemek kartı firmasının, teknolojik gelişmeleri yakından takip eden, özellikle Mobil uygulaması, web sitesi ve sosyal medya kanalları ile etkileşimi yüksek bir firma olması gerekmektedir.
 • Türkiye'de en Çok Hangi Kartlar Yaygındır?
  Türkiye'de faaliyet gösteren yemek kartlarını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz. Setcard Yemek Kartı, Ticket Restaurant Yemek Kartı, Sodexo Yemek Kartı, Multinet Up Yemek Kartı
 • 2020 Yılı Yemek Bedeli Ne Kadar Oldu?
  27.12.2019 tarihli, 30991 (2. Mükerrer) sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan 310 Seri NO'lu Gelir Vergisi Genel Tebliğ uyarınca uyarınca 2020 yılı için gelir vergisinden istisna tutulacak günlük yemek bedeli 23 TL olarak (KDV dahil 24,84 TL) belirlenmiştir.
 • Yasal Yemek Bedelin Üzerinde Yükleme Yaparsam Ne Olur?
  Vergiden istisna edilen bu tutarın altında veya üzerinde yükleme yapılmasında herhangi bir engel bulunmamaktadır. 2020 yılı için 24,84 TL'nin üzerinde yemek ödemesi yapılması halinde bu Müstesna tutarını aşan tutar kadar ki kısım vergiye tabi kabul edilmektedir.
 • Yemek Bedeli İstisnası Nedir, Neleri Kapsamaktadır?
  Türkiye Cumhuriyeti Gelir Vergisi Kanununa göre; 2020 Yılı için, işverenler çalışanlarına günlük 24,84 TL bedelinde yeme - içme ödemesi yaptığı takdirde, ilgili tutarın tamamını gelir vergisinden düşebilmektedir. Yani bu bedel gelir vergisi istisnası sayılacaktır. Bununla birlikte ödenen yemek bedeli için SGK işveren hissesi, SGK İşçi Primi, Gelir Vergisi ve Damga Vergisinden muaf olursunuz. Tüm bunların yanı sıra; alınacak %8 KDV'li faturayı gider olarak gösterebilir ve KDV indiriminden de faydalanabilirsiniz.
 • Ülkemizde Yemek Kartı Hizmeti Veren Firmalar Nelerdir?
  Setcard Yemek Kartı, Sodexo Yemek Kartı, Multinet Up Yemek Kartı, Edenred Ticket Restaurant yemek kartı, ve Paye (Turkcell) Yemek Kartı, Metropolcard, Anadolupass ve Yemekmatik gibi firmalar, ülkemizde yemek kartı sektörde hizmet veren kuruluşlardır.

Firmanız İçin En Avantajlı Yemek Kartı Tekliflerini Ücretsiz Karşılaştırmak ve Fiyat Teklifi Almak İçin Formu Doldurun!

FORMU ŞİMDİ DOLDUR

Son Eklenen Blog İçerikleri